Portal stworzony przez kobiety dla kobiet i o kobietach w biznesie. Piszemy o tym, co innowacyjne w dziedzinach, które nam towarzyszą w codziennym życiu.

Fitness dla skóry dojrzałej

Skóra kobiety dojrzałej jest bardzo wymagająca. Głębokie zmarszczki, przebarwienia i wiotka skóra stają się zauważalne. Na szczęście nie musimy poddawać się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym. Współczesna medycyna estetyczna jest w stanie pomóc zarówno młodszym pacjentkom, ale także ich matkom i babciom. Gabinety estetyczne oferują szeroki wachlarz zabiegów dedykowanych dla dojrzałych kobiet. Jakie zabiegi należy wykonać, aby odmłodzić skórę o 10 lat? Oto TOP 7 zabiegów rekomendowanych przez dr n. med. Beatę Dethloff, lekarza medycyny estetycznej:

  1. MEZOTERAPIA IGŁOWA. Zależnie od rodzaju i kondycji skóry, idealnym zabiegiem do rozpoczęcia terapii odmładzającej jest mezoterapia. W szczególności polecam bioregenerację Linerase, ponieważ jest na bazie naturalnego kolagenu. Mezoterapia ujędrni, odżywi, napnie i rozświetli skórę oraz będzie stymulować do autoregeneracji. Należy wykonać minimum trzy zabiegi w serii dwa razy w roku.
  2. KWAS HIALURONOWY. Z wiekiem następują zmiany w naszym organizmie. Utrata jędrności i elastyczności skóry, zmniejszanie się ilości tkanki podskórnej, zmiany w układzie kośćca sprawiają, że zmieniają się proporcje naszego ciała oraz twarzy. Tutaj z pomocą przychodzi kwas hialuronowy z dodatkiem bardzo cennego minerału dla naszej skóry, hydroksyapatytu wapnia, czyli Neauvia Stimulate&Lift. Preparat nie tylko napnie zwiotczałą skórę, nawilży, ale również wypełni i skoryguje ubytki podskórne tj. dolinę łez, bruzdy nosowo-wargowe, zanikające skronie, opadające policzki, nawilży i poprawi czerwień wargową oraz wygładzi zmarszczki na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach.
  3. SONOQUEEN to zabieg całkowicie bezbolesny i mało inwazyjny. Ultradźwięki modelują i liftingują skórę na wszystkich głębokościach skóry i powięzi mięśniowej nie uszkadzając naskórka i bez konieczności rekonwalescencji.
  4. BBL FOREVER YOUNG.  Z wiekiem na naszej skórze pojawiają się nie tylko zmarszczki, ale również  przebarwienia i popękane naczynka, które postarzają nasz wygląd. Tutaj z pomocą przychodzi najnowszej generacji urządzenie – BBL Forever Young. Światłem możemy leczyć przebarwienia różnego pochodzenia, zarówno powstające pod wpływem słońca, hormonów, po zażywaniu leków czy potrądzikowe. BBL to jedyna na świecie metoda genetycznego odmładzania skóry. Po zabiegach skóra uzyskuje jednolity koloryt, znaczne napięcie, a pory wyraźnie się zwężają, poprawia się tekstura, co przywraca jej młodzieńczy wygląd. BBL wykonywany dwa razy w roku przez 9 lat powoduje, że skóra jest o 10 lat młodsza!
  5. LASER FRAKCYJNY.  Laser frakcyjny to najnowocześniejszy na świecie system przeznaczony do odmładzania i ujędrniania skóry, redukcji zmarszczek, obkurczaniu rozszerzonych porów, rozjaśniania przebarwień oraz wygładzania blizn i rozstępów. Zabieg powoduje kontrolowane mikro uszkodzenia w skórze, dzięki czemu pobudza intensywne procesy autoregeneracyjne i przebudowę struktury. Najlepsze efekty laser frakcyjny przynosi w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym, które przyśpiesza proces regeneracji i dodatkowo odmładza.
  6. NICI Z HACZYKAMI. Owal twarzy z wiekiem staje się mniej wyraźny, opadają policzki i tworzą się trudne do usunięcia „chomiki“, drugi podbródek oraz fałdy nosowo-wargowe.   Dzieje się tak, ponieważ włókna kolagenowe tracą elastyczność i rozciągają się. Dodatkowo gromadzi się tkanka tłuszczowa obciążająca skórę. Nici z haczykami to rozwiązanie dla bardzo ciężkiej skóry. Nici są bezpieczne, gdyż wprowadzamy je pod skórą właściwą. Sprawiają, że w miejscu ich podania następuje bardzo silna stymulacja skóry a haczyki podtrzymują ją na mięśniach tworząc swego rodzaju stelaż. Nićmi można podnieść opadający owal, policzki i podbródek, a efekt jest natychmiastowy.
  7. Przy dużych zwiotczeniach skóry polecam Attivę renomowanej firmy ITP S.A. Attiva wykorzystuje fale radiowe, które są wprowadzane pod skórę cienką kaniulą. Fala radiowa w sposób kontrolowany podgrzewa włókna kolagenowe powodując ich obkurczenie, a w rezultacie silne napięcie i uniesienie skóry. Efekt narasta w czasie, gdyż po zabiegu skóra zaczyna produkować więcej kolagenu i elastyny. Attiva zwalcza wiotkość skóry porównywalnie do liftingu chirurgicznego, bez uciążliwego okresu rekonwalescencji.

Dr n. med. Beata Dethloff jest lekarzem medycyny estetycznej, doktorem endokrynologii i specjalistą w zakresie chorób wewnętrznych II stopnia i absolwentką Międzynarodowej Szkoły Medycyny Przeciwstarzeniowej prowadzonej przez światowej sławy doktora Tierrego Hertoghe’a oraz Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging. Twórczynią marki nowoczesnych klinik medycyny estetycznej i anti-aging Dr Beata Dethloff, które oferują holistyczną opiekę w zakresie medycyny i ginekologii estetycznej, laseroterapii, dermatologii, endokrynologii, kosmetologii i SPA, trychologii, dietetyki oraz testów genetycznych i pokarmowych.

Dr Beata Dethloff

Klinika Warszawa ul. Nowogrodzka 21
Klinika Konstancin-Jeziorna (CH Stara Papiernia)
klinika@drbeatadethloff.pl  www.drbeatadethloff.pl

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.