Portal stworzony przez kobiety dla kobiet i o kobietach w biznesie. Piszemy o tym, co innowacyjne w dziedzinach, które nam towarzyszą w codziennym życiu.

26-27 września V jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2019

V jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2019 odbędzie się w dniach 26-27 września 2019 r., w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym przy ul. Żytnia 39. Temat przewodni Szczytu jest: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

Już po raz piąty Europejskie Centrum Biznesu zaprasza czołowych przedstawicieli świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu na Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy. W ramach tegorocznej edycji Szczytu uwaga będzie skoncentrowana na filarach polskiej gospodarki przyszłości, czyli branżach, firmach i instytucjach, które swoją działalnością i determinacją  przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju. Temat przewodni Szczytu: Państwo-Gospodarka-Bezpieczeństwo to wspólny mianownik dla wielu inicjatyw, projektów i strategii realizowanych przez Prezydenta RP, Rząd i poszczególne resorty, a tym samym doskonały temat zapewniający niezwykle ciekawą i inspirującą dyskusję na wielu płaszczyznach.

Szczyt Gospodarczy OSG 2019 to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-biznesowych odbywających się tradycyjnie na jesieni.
W ramach zaplanowanych debat odbędą się dyskusje ukierunkowane na zabezpieczenie polskiej gospodarki pod kątem ryzyk wynikających z sytuacji międzynarodowej, otoczenia makroekonomicznego, bezpieczeństwa (gospodarczego, energetycznego, militarnego, finansowego) jak również potencjału infrastrukturalnego i innowacyjnego. Tradycyjnie w wydarzeniu weźmie udział wielu czołowych przedstawicieli świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu, zainteresowanych obecnym stanem oraz przyszłością polskiej gospodarki z perspektywy kluczowych dla niej sektorów.

Szczegółowa AGENDA OSG 2019 dostępna jest tutaj. Zakres tematyczny obejmuje m.in.:

  • Energetyka
  • Ciepłownictwo i kogeneracja. Program „Czyste powietrze”
  • Rozwój – inwestycje w infrastrukturę kraju
  • Gospodarka 4.0– przemysł i innowacyjność
  • Infrastruktura i transport
  • Samorząd lokalny
  • Bezpieczeństwo narodowe
  • Bezpieczeństwo surowcowe i przesyłowe
  • Bezpieczeństwo środowiskowe i ekologiczne

Na zakończenie pierwszego dnia obrad tradycyjnie odbędzie się uroczysta Gala podczas której zostaną wręczone Statuetki „Bursztyn Polskiej Gospodarki 2019” (Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce przy ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31).

W imieniu organizatora zapraszam gorąco do udziału,

Źródło: ECB

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.