Portal stworzony przez kobiety dla kobiet i o kobietach w biznesie. Piszemy o tym, co innowacyjne w dziedzinach, które nam towarzyszą w codziennym życiu.

Olaplex…co to jest?

Która z nas nie eksperymentuje z włosami? Refleksy, kolor, rozjaśnianie, i tak w kółko. Teraz, kiedy nadchodzi czas powrotów z urlopów, pewnie wybierzemy się do fryzjera, żeby po kąpielach słonecznych i morskich  “odświeżyć” fryzurę, dostarczając włosom kolejnej dawki wysuszających substancji. Ja właśnie tak zrobiłam. Tylko, że tym razem odkryłam….Olaplex.

Olaplex to substancja, która tworzy i odnawia zniszczone włosy. Jak się dowiedziałam, preparat jest niezwykle innowacyjny, ponieważ zawiera tylko jeden składnik, całkowicie wolny od silikonu, siarczanów, ftalanów i innych podobnych substancji. Olaplex łączy zniszczone wiązania włosa w czasie zabiegu chemicznego i po jego zakończeniu.

Co to oznacza w praktyce? Nasze uszkodzone zabiegami włosy stają się odżywione, lśniące i jeszcze silniejsze niż były wcześniej. Nieprawdopodobne!

Zabieg jest trzyetapowy. Dwa etapy wykonuje się w salonie, a jeden w domu .

Pierwszy krok w salonie odbudowuje uszkodzone więzy disulfidowe i rozpoczyna proces zapobiegania uszkodzeniom i naprawiania włosów. Następnie, w drugim etapie przywracane są wszelkie pozostałości połamanych więzów zapewniających najsilniejsze, najbardziej lśniące i najzdrowsze włosy. Ostatni krok zapewnia ciągłą ochronę przed  uszkodzeniem, do stosowania w domu.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.