Portal stworzony przez kobiety dla kobiet i o kobietach w biznesie. Piszemy o tym, co innowacyjne w dziedzinach, które nam towarzyszą w codziennym życiu.

Innowacja jest kobietą – IX edycja konkursu

Badaczki i wynalazczynie, które opracowały autorskie innowacyjne rozwiązania, mogą wziąć udział w dziewiątej edycji konkursu „Innowacja jest Kobietą”. Zgłoszenia należy przesłać do końca sierpnia.

Celem konkursu jest wyłonienie innowacyjnego autorskiego lub współautorskiego rozwiązania technologicznego lub koncepcji wdrożenia już opracowanego rozwiązania.

Zwycięski wynalazek będzie prezentowany podczas Międzynarodowych Targów Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2018 w Norymberdze.

Organizatorem konkursu już po raz dziewiąty jest Fundacja Kobiety Nauki – Polska Sieć Kobiet Nauki.

Laureatki wyłonione zostaną przez komisję konkursową, w skład której wchodzą członkinie zarządu fundacji. Podejmą decyzje z uwzględnieniem proponowanych przez ekspertki i ekspertów fundacji list rankingowych.

Od V edycji konkurs otwarty jest dla wszystkich badaczek, bez względu na wiek.

W ubiegłym roku laureatką konkursu została doktorantka Politechniki Wrocławskiej, Agnieszka Podwin za stworzenie koncepcji niskokosztowego mikrolaboratorium biologicznego „lab-on-chip”, składającego się z trzech komponentów, z których każdy zawiera autorski wynalazek.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się wiosną 2013 roku. Wyłonione zostały wówczas dwa wynalazki autorstwa polskich badaczek, które zaprezentowano podczas XVI Międzynarodowego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „Archimedes 2013” w Moskwie. Obie uhonorowane srebrnym i brązowym medalem. W kolejnych edycjach laureatki były nagradzane udziałem w Salonie „Archimedes”, a także w Międzynarodowych Targach „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA” w Norymberdze oraz na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków ARCA w Zagrzebiu.

Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne są na stronie kobietynauki.org

źródło: Fundacja Kobiety Nauki, PAP – Nauka w Polsce

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.