Portal stworzony przez kobiety dla kobiet i o kobietach w biznesie. Piszemy o tym, co innowacyjne w dziedzinach, które nam towarzyszą w codziennym życiu.

Innowacyjna kobieta a nowoczesne technologie dla nieruchomości, budownictwa i przemysłu.

Innowacyjność i kreatywność to filary naszej cywilizacji. Kobiety coraz częściej wkraczają w świat innowacyjnych i nowoczesnych technologii. Ile kobiet, tyle osobowości. Każda z nas jest na swój sposób inna. W życiu mamy różne potrzeby i niejednokrotnie kierujemy się odmiennymi wartościami. Bez względu na szczegóły, niemal wszystkie uznajemy się za kobiety nowoczesne. Jedną z kobiet działających w obszarze innowacyjnych technologii jest niewątpliwie Katarzyna Podyma- dyrektor operacyjny Industrial Water Partners, dyrektor ds. rozwoju Green Water Solutions oraz członkini Rady Programowej konkursu Top Woman in Real Estate.

Innowacyjność towarzyszyła jej niemal od początku kariery zawodowej, ale wówczas zupełnie sobie tego nie uświadamiała. W redNet Property Group współtworzyła zespół organizacyjny pierwszych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych targów inwestycyjnych CEPIF, w Layetana Developments Polska brała udział w kreowaniu inteligentnej inwestycji mieszkaniowej, w Gtechniq Polska wprowadzała na rynek innowacyjne produkty do pielęgnacji i zabezpieczania powierzchni pojazdów,
w Go4Energy promowała nowoczesne usługi inżynieryjne i systemy zarządzania energią w budynkach. W OSWBZ propagowała certyfikacje ekologiczne budynków, będące najnowszym trendem nowo powstających na świecie inwestycji. Obecnie pracuje przy wdrażaniu innowacyjnych technologii odzysku wody, co jest naturalną konsekwencją jej zaangażowania w tematykę zrównoważonego rozwoju.

W Industrial Water Partners, promuje rozwiązania, dotyczące gospodarki obiegu zamkniętego i poszanowania naturalnych zasobów, które stają się obecnie polityką każdego współczesnego przedsiębiorstwa, bez względu na branżę, w której ono działa.

Firma Industrial Water Partners, rozwiązuje nawet najbardziej skomplikowane problemy w zakresie oczyszczania wody. Dostarcza systemy indywidualnie dopasowane do gałęzi przemysłu, ilości i typu ścieku, uzyskując każdy, wymagany stopień czystości wody. Wspólnie z inwestorem i partnerem technologicznym z Niemiec pracują nad minimalizacją nakładów inwestycyjnych niezbędnych do uzyskania pożądanego rezultatu. Mogą wyliczyć zarówno konkretne oszczędności, jak i dokładny czas zwrotu z inwestycji.

Zasoby wody w Polsce nie są wcale tak duże jakby nam się wydawało. Jesteśmy pod tym względem na przedostatnim miejscu w Europie. Nowe prawo wodne, rosnące koszty zużycia wody oraz dążenie do poszanowania środowiska coraz częściej prowokuje, a czasem wręcz wymusza inwestowanie w nowoczesne systemy jej odzysku i uzdatniania.

Wśród sposobów oszczędzania wody na większą skalę znajdują się: zbieranie, oczyszczanie i magazynowanie wody deszczowej, stosowanie systemów do recyklingu wody szarej (z umywalek i pryszniców), oczyszczanie ścieków przemysłowych i zawracanie wody do produkcji, wprowadzanie systemów odsalania i filtracji wody.

Uzyskany w ten sposób stopień czystości wody ma istotne znaczenie, dając podstawę do jej dalszego zastosowania. Wodę deszczową i tzw. wodę szarą, w odzyskiwaniu i recyklingu, których specjalizuje się firma Green Water Solutions, możemy np. wykorzystać do spłukiwania toalet czy podlewania zieleni wokół budynku. Warto zauważyć, że jakość tej odzyskanej i przefiltrowanej wody, w żaden sposób nie odbiega od wody z przyłącza miejskiego, zarówno pod względem jej przejrzystości, koloru, jak i zapachu.

W tej chwili w Polsce powstaje, co najmniej kilkadziesiąt budynków wyposażonych w najnowocześniejsze technologie w zakresie odzysku wody, dostarczane przez naszych partnerów z GreenLife i ARIS. Są to m.in. inwestycje takich deweloperów jak Skanska Property Poland, Panattoni Europe, Dom Development czy Asbud Group. Systemy recyklingu wody pojawiają się też coraz częściej w budynkach publicznych. Dla większości inwestorów, czy to deweloperów czy producentów, zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych należy dziś do podstawowych dążeń
w rozwoju. Społeczna odpowiedzialność biznesu staje się już nie tylko zagadnieniem wizerunkowym, ale też zwyczajnie dowodem gospodarności. Dlatego w każdej inwestycji warto uwzględnić wdrożenie systemów odzysku wody i dzięki temu oszczędzać jej zużycie – mówi Katarzyna Podyma.

Poza działalnością zawodową, Katarzyna Podyma angażuje się w prace Rady Programowej konkursu Top Woman in Real Estate. Jak sama twierdzi, to dla niej ogromny zaszczyt mieć wpływ na kształt tej prestiżowej inicjatywy, której celem jest wyróżnianie i promowanie kobiet osiągających sukcesy w branży nieruchomości i budownictwa. W tym roku Rada Programowa zdecydowała o zwiększeniu liczby kategorii, tak aby każda z pań, bez względu na swoją rolę, mogła się zgłosić i powalczyć o nagrodę. Jest przekonana, że już sama nominacja stanowi niemałe wyróżnienie i docenienie dla wykonywanej pracy. W imieniu organizatorki i swoich koleżanek z Rady Programowej serdecznie zaprasza do udziału w konkursie.

W spółce Industrial Water Partners, wyspecjalizowanej
w innowacyjnych systemach odzysku wody w produkcji, odpowiada za działania operacyjne, budowanie marki i pozyskiwanie klientów.
W firmie Green Water Solutions, wyspecjalizowanej
w dostarczaniu systemów odzysku wody deszczowej
i recyklingu wody szarej, zajmuje się opracowywaniem
i wdrażaniem strategii działań marketingowo-sprzedażowych. Potrafi pisać na każdy temat i z łatwością nawiązuje kontakty. Jej pasją są egzotyczne podróże, uwielbia taniec i komedie kryminalne, a w wolnych chwilach rozpieszcza swojego Jack Russell Terriera.

Materiał powstał w oparciu o informacje i zdjęcia pozyskane od Katarzyna Podyma

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.