Portal stworzony przez kobiety dla kobiet i o kobietach w biznesie. Piszemy o tym, co innowacyjne w dziedzinach, które nam towarzyszą w codziennym życiu.

Jesienny slow life

Dni są coraz krótsze, słońce coraz bardziej nieśmiało wygląda zza chmur, wiatr za to najchętniej pozrzucałby już wszystkie liście z drzew – to znaczy, że ona już tu jest – jeszcze nie zadomowiła się na dobre, ale już przyszła – jesień.

Nawet jeśli stres związany z powrotami z urlopów i rozpoczęciem roku szkolnego już minął, to początek jesieni sprawia, że rutyna instaluje się na dobre w naszym życiu, a zmęczenie przejmuje nad nami kontrolę. Jak sobie z tym poradzić, by nie zmarnować kilku kolejnych miesięcy w roku na rozpaczliwe wypatrywanie wiosny odcinając się od ludzi i świata.

Pozwól sobie na przyjemności

To, że lato się skończyło nie znaczy, że trzeba teraz skoncentrować całą energię tylko i wyłącznie na pracy. Pozwól sobie na slow life, postaw na małe przyjemności dnia codziennego. Jesień przynosi ze sobą wiele skarbów: świeże orzechy, śliwki, gruszki, grzyby, dynie…warto z nich skorzystać, poświęcić trochę czasu na gotowanie (latem często z tego rezygnujemy). To także doskonała pora roku na spotkania w domu, zapraszaj częściej rodzinę czy przyjaciół na dobry posiłek.

Otwórz się na energię jesieni

Chociaż pogoda jesienią bywa kapryśna, nie zawsze trzeba rezygnować z aktywności na zewnątrz. Kiedy tylko to możliwe korzystaj ze spacerów, pomagają zachować zdrowy tryb życia, dając nam czas na cieszenie się naturą. Parki i lasy są tak przepięknie kolorowe, a jakość powietrza jesienią zwykle jest bardzo dobra. Jest tak wiele okazji, aby się przekonać, że jeśli nawet pogoda nie najlepsza, jesień nie musi być ponura.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.