Portal stworzony przez kobiety dla kobiet i o kobietach w biznesie. Piszemy o tym, co innowacyjne w dziedzinach, które nam towarzyszą w codziennym życiu.

Nagrody Top Woman in Real Estate rozdane

Influencerem roku została Monika Rajska-Wolińska z Colliers International, a w głosowaniu internautów największą popularność zdobyła Jadwiga Kuczewska z EPP. Za firmę najskuteczniej wspierającą ambicje kobiet został uznany Capital Park, natomiast najlepszym zespołem kobiecym może pochwalić się Grupa AXI IMMO.

Pełna lista 13 laureatek tutaj: https://www.topwoman.pl/znamy-laureatki-top- woman-in-real-estate/

Biznes nie rozróżnia płci. Ambitne panie odnoszą sukcesy na równi w panami. Potrzeba nam mniej skromności, a więcej odwagi w sięganiu po wyższe stanowiska. To wniosek z uroczystej gali Top Woman in Real Estate, podczas której, 24 maja w warszawskim Hotelu Marriott, uhonorowano kobiety sukcesu branży nieruchomości.

Wydarzenie uświetniła obecność 300 gości, piastujących stanowiska zarządzające w firmach sektora real estate. Co jest ewenementem w tym środowisku, na parkiecie dominowały nie garnitury, ale piękne suknie. „Kobiety mają niezwykłą siłę, aby wspierać się wzajemnie. Sukces jednych pań ośmiela i motywuje do działania inne.” – mówi Krystyna Swojak, organizatorka Konkursu Top Woman in Real Estate. „W stosunku do zeszłorocznej edycji obserwujemy znacznie większą odwagę i otwartość uczestniczek w opowiadaniu o własnych osiągnięciach. Myślę, że to największa miara sukcesu tego przedsięwzięcia” – dodaje.

Te, które inspirują najbardziej

Kategorią specjalną tegorocznej edycji była Influencer of the Year, czyli kobieta, która miała największy wpływ na branżę nieruchomości. Wyróżnienie otrzymała Monika Rajska-Wolińska z Colliers International. Ta nagroda ma szczególne znaczenie, bo przyznaje ją Rada Programowa na podstawie takich kryteriów, jak rozpoznawalność na rynku nieruchomości i wybitne osiągnięcia, aktywne zaangażowanie eksperckie, a także udział w inicjatywach organizacji społecznych i pozarządowych na rzecz rozwoju kobiet w biznesie. „Cieszę się, że widok przedsiębiorczej kobiety w roli partnera zarządzającego lub dyrektora dużej spółki już coraz mniej dziwi. W swojej pracy duży nacisk kładę na podkreślanie kompetencji i zasług kobiet w biznesie, nie tylko po to, by zmieniać stereotypy, ale także po to, żeby dodawać pewności siebie młodym kobietom” – komentuje Monika Rajska-Wolińska z Colliers International. Symboliczne znaczenie miała też kategoria Pro Women Company, w której nagrodę zdobyła firma Capital Park. „W naszej firmie większością działów bardzo skutecznie zarządzają panie, specjalistki w swoich dziedzinach. Jesteśmy o tyle w awangardzie, że nawet, uznawany za „męski” dział Development prowadzi – nagrodzona również w tym roku w konkursie – Sylwia Filewicz. Ilość zgłoszeń i rozmach wydarzenia pokazuje jak bardzo takie konkursy są potrzebne. Top Woman in Real Estate sprzyja budowaniu bardziej zrównoważonego świata i rozwojowi zawodowemu kobiet.” – mówi Kinga Nowakowska, członek zarządu Capital Park.

Coś dla fleszy, coś od serca

Miłym zaskoczeniem tegorocznej edycji konkursu był fakt, że od początku była ona mocno wspierana przez panów. W szerzenie idei wspierania kobiet w biznesie zaangażowały się kluczowe osobistości sektora real estate, jak Nicklas Lindberg z Echo Investment, Hadley Dean EPP, Maciej Tuszyński z Griffin czy Jeroen van der Toolen z Ghelamco.

Kluczowym punktem gali było rozdanie nagród i statuetek Top Woman in Real Estate. W roli konferansjera wystąpił Wiktor Doktór Prezes Fundacji Pro Progressio. Część oficjalną uświetnił też pokaz tańca towarzyskiego.  Po wręczeniu wyróżnień przyszła pora na licytację dla fundacji, która buduje dom dla nieletnich matek. „Udało się nam zebrać 17 tysięcy złotych i jest to dla nas ogromna pomoc” – mówi Agnieszka Sikora Prezes Fundacji „Po Drugie”. Kontynuacją wieczoru była część networkingowa, którą uświetniła atrakcja ufundowana przez sponsora – Casino Royal by Hillwood. Na gości czekała też wyjątkowa niespodzianka – Loża Gentlemanów z degustacją whiskey inwestycyjnego.

Program mentoringowy

Inspiracją, płynącą z otwartości i serdeczności, z jaką panie dzielą się doświadczeniami, było ogłoszenie przez organizatora Konkursu nowego projektu – mentoringu dla kobiet, chcących odnieść sukces w branży. Program jest przygotowany tak, aby elitarna grupa 25 pań, do 33 roku życia, miała możliwość czerpać z wiedzy najwybitniejszych osób w branży nieruchomości – prezesów i prezesek oraz dyrektorów i dyrektorek zarządzających największych firm w Polsce. „Zgłoszenia zaczniemy przyjmować już niedługo, natomiast program ma wystartować we wrześniu i potrwać do czerwca przyszłego roku.” – mówi Krystyna Swojak. „Ważnym elementem tego programu jest to, że będziemy przyjmować do niego młode panie, które posiadają rekomendację swoich firm. Swoje zaangażowanie w roli mentorek potwierdziło już kilka laureatek oraz jurorek poprzedniej edycji, oprócz tego zapraszamy do dzielenia się wiedzą także dzisiejsze laureatki, a także wspierających inicjatywę panów.” Najważniejsze są chęci i otwartość: „Mam nadzieje, że  z Top Woman in Real Estate  nierozerwalnie będzie się wiązać program wspierania i kształcenia  tych wszystkich młodych, pełnych energii i inicjatywy osób, które przyszłość swoją widzą właśnie na rynku nieruchomości i chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami, pomysłami i pasją pracy z ludźmi.” – mówi Jolanta Nowakowska-Zimoch, zdobywczyni nagrody w kategorii Bussines Management

Jeroen van der Toolen, Ghelamco

„Wśród pracowników naszej firmy 51 proc. stanowią kobiety. Wszyscy, niezależnie od płci, są równi. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć inicjatywę, która promuje talenty i dokonania pań, zasiadających w zarządach i na stanowiskach kierowniczych. Są wzorem do naśladowania, jak łączyć wiedzę merytoryczną z ambicjami zawodowymi, nie rezygnując jednocześnie z życia i rodziny. My, panowie, często im tej umiejętności zazdrościmy.”

Anna Banaś, St Paul’s Developments Polska

„Z największą przyjemnością St. Paul’s Developments wsparło w tym roku organizację konkursu Top Woman in Real Estate. Jako prezes firmy, w której 100% teamu stanowią kobiety, uważam, iż niezmiernie ważne jest docenianie ich wiedzy, umiejętności i talentów, zwłaszcza w tak zdominowanej przez mężczyzn i niełatwej branży, jak nieruchomości. Cieszę się, że dzięki temu konkursowi my – kobiety mamy okazję się spotkać, poznać, wymienić doświadczeniami i pogratulować sobie dotychczasowych sukcesów zawodowych. Gratuluję wszystkim Laureatkom i mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze szerszym gronie.”

Jolanta Nowakowska-Zimoch, Greenberg Traurig Grzesiak

„Po pierwsze, mam głębokie przekonanie, że  nagrodę  zawdzięczam przede wszystkim wspaniałemu zespołowi, którym mam przyjemność kierować w kancelarii Greenberg Traurig. A najlepszym dowodem na poparcie tej tezy jest zasłużona nagroda dla Agaty Jurek-Zbrojskiej w kategorii Legal &Tax, której serdecznie gratuluję. Po drugie, nagrodę odbieram jako  niezmiernie satysfakcjonującą ocenę mojej wieloletniej pracy na rynku nieruchomości w Polsce. A po trzecie, każde takie wyróżnienie sprawia, że z większą ochotą wychodzi się z domu i wraca do niego mniej zmęczonym.”

Nicklas Lindberg, Echo Investment

„Ponad połowę pracowników Echo Investment stanowią kobiety. To znakomite specjalistki i doświadczone menedżerki, które spełniają się, awansują i odnoszą sukcesy w finansach, sprzedaży mieszkań, dziale HR czy marketingu, ale także w leasingu, wycenach, na budowach, w IT czy projektowaniu. Zdecydowałem się na bycie członkiem jury, bo uważam, że różnorodność jest bardzo ważna zarówno dla Echo Investment, jak i naszej branży.”

Monika Rajska-Wolińska, Colliers International

„Nagroda w kategorii Influencer of the Year to duże wyróżnienie, a jednocześnie odpowiedzialność. Każdego dnia wiele oczu zwróconych jest w stronę pań działających w branży nieruchomości. W swojej pracy duży nacisk kładę na podkreślanie kompetencji i zasług kobiet w biznesie, nie tylko po to by zmieniać stereotypy, ale także po to, żeby dodawać pewności siebie młodym kobietom, które mogą osiągnąć duży sukces. Jest to coraz łatwiejsze, gdyż przedsiębiorczych pań w naszej branży nie brakuje. Wiele z nich również zasługuje na ten tytuł.”

O Konkursie

W organizację Konkursu Top Women in Real Estate aktywnie zaangażowali się liderzy rynku nieruchomości i przedstawiciel kluczowych organizacji branżowych, takich jak: RICS, Pro Progressio, PZFD, Ladies First, WIREP, SARP czy PLGBC. Udział w Konkursie można zgłaszać osobiście, z ramienia firmy lub organizacji branżowej. Wyboru w poszczególnych kategoriach dokonuje Jury, skład którego znajduje się tutaj:

https://www.topwoman.pl/#jury

Źródło: Top Woman in real Estate

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.