Portal stworzony przez kobiety dla kobiet i o kobietach w biznesie. Piszemy o tym, co innowacyjne w dziedzinach, które nam towarzyszą w codziennym życiu.

Nowoczesne technologie w leczeniu dolegliwości intymnych

„Okolice intymne to miejsca bardzo ważne dla nas kobiet i podlegające nieuchronnym procesom starzenia. Nowoczesne technologie dają nam szerokie możliwości dbania
o swój komfort i podnoszą satysfakcję z życia seksualnego, więc nie bójmy się z nich korzystać.” –
 mówi dr n. med. Beata Dethloff.  

Oto dolegliwości, które możemy rozwiązać dzięki nowoczesnym technologiom:  

Wysiłkowe nietrzymanie moczu leczymy najnowocześniejszą technologią laserową Monalisa Touch. Wysiłkowe nietrzymanie moczu wynika m.in. z osłabienia mięśni dna miednicy, rozciągnięcia pochwy, w wyniku którego dochodzi do zmiany kąta nachylenia cewki. Dochodzi do tych zmian bardzo często na skutek naturalnego porodu lub w okresie okołomenopauzalnym. Dzięki terapii laserowej ulega wzmocnieniu przednia ściana pochwy, a dolegliwości ustępują. Zwykle wykonuje się od jednego do trzech zabiegów.  

Processed with VSCO with a6 preset

Suchość lub luz w pochwie np. na skutek naturalnego porodu, często prowadzą do braku satysfakcji ze współżycia. Tą dolegliwość również leczy się przy pomocy lasera Monalisa Touch. Zabieg ma na celu przywrócenie naturalnego pH, zwiększenie elastyczności, napięcia oraz nawilżenia pochwy. Wiązka lasera oddziałuje na ścianki, powodując ich fototermiczne nieablacyjne napięcie oraz obkurczenie. Innym rozwiązaniem jest kwas hialuronowy, stosowany w celu obkurczenia ścianek pochwy oraz nawilżenia. W obu przypadkach następuje stymulacja wytwarzania kolagenu i glikogenu odpowiedzialnego za nawilżenie w błonie śluzowej. Pacjentki już po pierwszym zabiegu odczuwają znaczną poprawę.

Ciemna, przebarwiona skóra wokół miejsc intymnych często traktowana jest jako wstydliwa przypadłość i prowadzi nawet do poważnych blokad w życiu seksualnym oraz do obniżenia libido. Laser Monalisa Touch posiada funkcję wybielania zewnętrznych miejsc intymnych, w tym również okolic odbytu. Zabieg nie tylko rozjaśnia skórę, ale także pobudza komórki do samoregeneracji, co zwiększa elastyczność i uwrażliwia okolice intymne. Zabieg cieszy się rosnącą popularnością, gdyż gwarantuje wzrost samoakceptacji i satysfakcji z życia intymnego.

Przerośnięte wargi sromowe mniejsze. Zaawansowanym zabiegiem korekty warg sromowych mniejszych jest labioplastyka polegająca na zmniejszeniu i nadaniu odpowiedniego kształtu warg sromowych mniejszych przy pomocy noża laserowego. Ten zabieg wykonuje się nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim, jeżeli pacjentka odczuwa dyskomfort podczas codziennych aktywności lub współżycia seksualnego. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Gojenie następuje dużo szybciej niż w tradycyjnej chirurgii plastycznej a efekt jest praktycznie taki sam. Rekonwalescencja trwa około tygodnia. Po zabiegu wewnętrznym należy zaprzestać współżycia na tydzień, ale wszelkie inne czynności są dozwolone. Przez kilka dni należy unikać miejsc, gdzie jest duże siedlisko bakterii typu baseny i sauny. Bardziej wskazany jest prysznic niż kąpiel w wannie. Staramy się nasze pacjentki bardzo dobrze edukować w tym zakresie i dajemy odpowiednie leki zewnętrzne które niwelują stan zapalny – dodaje dr Dethloff.  

Częste podrażnienia i infekcje są często spowodowane zbyt małymi wargami sromowymi większymi. Atrofia warg sromowych dotyka zwłaszcza kobiety w okresie okołomenopauzalnym, gdyż z wiekiem, tak jak cały nasz organizm, również pochwa i zewnętrzne narządy rozrodcze starzeją się, tracą jędrność i następuje zanik tkanek. Brak dostatecznej ochrony warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego może powodować częste infekcje, urazy, otarcia, podrażnienia, ból lub świąd w okolicach intymnych. W takich wypadkach można podać kwas hialuronowy, aby wypełnić wargi sromowe większe i nadać im objętości. Oprócz efektu leczniczego zabieg również poprawia wygląd okolic intymnych. Podanie podskórne wypełniacza nie wiąże się z koniecznością rekonwalescencji, więc pacjentka może szybko wrócić do codziennych obowiązków.  

Wypukły wzgórek łonowy. Okazuje się, że nawet kształt wzgórka łonowego może być przyczyną kobiecych kompleksów. Jeśli wzgórek łonowy jest za bardzo wypukły, można rozbić zgromadzone w nim komórki tłuszczowe za pomocą prostego i szybkiego zabiegu – lipolizy iniekcyjnej.  Podawany podskórnie specjalny preparat rozbija i uwalnia do organizmu, nagromadzone pod skórą komórki tłuszczowe. Przed zabiegiem należy wydepilować wzgórek łonowy.

Dr Beata Dethloff to nowoczesne kliniki anti-aging, które oferują holistyczną opiekę w zakresie medycyny i ginekologii estetycznej, laseroterapii, dermatologii, kosmetologii, SPA, trychologii i dietetyki oraz testów genetycznych i pokarmowych. Kliniki mieszczą się w dwóch lokalizacjach, w ścisłym centrum Warszawy oraz w klimatycznych wnętrzach Starej Papierni w Konstancinie-Jeziornie. n. med. Dr Beata Dethloff jest lekarzem medycyny estetycznej, doktorem endokrynologii i specjalistą w zakresie chorób wewnętrznych II stopnia i absolwentką Międzynarodowej Szkoły Medycyny Przeciwstarzeniowej prowadzonej przez światowej sławy doktora Tierrego Hertoghe’a.

www.drbeatadethloff.pl

Z dr Beatą Dethloff rozmawiała Lidia Pogorzelska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.