Portal stworzony przez kobiety dla kobiet i o kobietach w biznesie. Piszemy o tym, co innowacyjne w dziedzinach, które nam towarzyszą w codziennym życiu.

Top Woman in Real Estate 2018

Nieruchomości to branża, która  rozwija się dziś  w Polsce bardzo dynamicznie. Jest w niej coraz więcej kobiet, szczególnie na stanowiskach kierowniczych. Wchodzą̨ do sektora historycznie zdominowanego przez mężczyzn, bo oferują̨ kompetencje odpowiadające dzisiejszym wymaganiom rynku – są elastyczne, ambitne, decyzyjne, a przy tym zyskują̨ przewagę̨ dzięki większej chęci dzielenia się̨ wiedzą i wzajemnej pomocy. Dla nich została zorganizowana 11 maja w Hotelu Holiday Inn w Warszawie,  konferencja, towarzysząca konkursowi i gali Top Woman in Real Estate.

Jak wynika ze statystyk dwadzieścia lat temu kobiety reprezentowały zaledwie 3% zawodów związanych z branżą nieruchomości i budownictwa na świecie, dziesięć lat temu – 6%, a obecnie jest ich już około 15%. W zarządzaniu przez płeć piękną pozostaje natomiast 24% firm. Dążąc do zmian na polskim rynku nieruchomości, Fundacja Międzynarodowy Instytut Innowacji i Rozwoju zdecydowała się zorganizować konkurs, który wyłoni zarówno kobiety odnoszące sukcesy, jak i firmę, która je w tym wspiera. Dobra organizacja pracy i umiejętność pogodzenia życia prywatnego z rozwojem zawodowym sprawiają, że panie pną się po szczeblach kariery, przechodząc niejednokrotnie pełną wyzwań drogę od asystentki po szefową firmy.

Stąd narodził się pomysł wyróżnienia i wypromowania pań, które osiągają największe sukcesy biznesowe w branży. Konkurs „Top Woman in Real Estate” wyłonił i nagrodził kobiety wyróżniające się w sprzedaży, pracy dziennikarki, działalności na rzecz zrównoważonego budownictwa, wspieraniu biznesu czy zarządzaniu biznesem.

Więcej  informacji  o wyłonionych laureatkach i nagrodzonych w poszczególnych kategoriach dowiecie się na stronie www.topwoman.pl

Najważniejsze tematy poruszane podczas konferencji to: Samorozwój – jak być szczęśliwym i spełnionym w życiu osobistym i zawodowym oraz jak osiągnąć sukces;
Odnajdywanie własnych talentów – sesja z TLnC Global, GALLUP certified Coaching / Consulting. Uwolnij swój wewnętrzny Geniusz i wejdź do życia, które jest ci przeznaczone! W trakcie praktycznego warsztatu poruszone zostały takie zagadnienia jak: 3 składniku życia genialnego, pełnego radości i sukcesów – jak osiągać i się nie wypalać.

PANIE PRZODEM – JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES? – sesja z firmą Hays, na której przedstawiono premierę wyników badania Hays „Kobiety na rynku pracy”.
Ambicje zawodowe kobiet, różnorodność w biznesie, komunikacja, plan rozwoju i wsparcie przełożonych, nie(równe) szanse na awans i rozwój. Panie przodem – panel dyskusyjny z udziałem ekspertów. Czym jest szklany sufit, lepka podłoga oraz zjawisko różowego kołnierzyka? Odwrócić trendy – jak zwiększyć liczbę kobiet na wysokich stanowiskach dyrektorskich i menedżerskich? Jak zadbać o satysfakcję z pracy i docenić swoją rolę w organizacji? Motywacja do zmiany – czy i kiedy warto pomyśleć o nowych wyzwaniach? Pomysł na siebie – jak zaplanować i zrealizować swoją ścieżkę kariery?
Budowanie marki własnej ze specjalistami od wizerunku.

Nasza redakcja jako partner medialny towarzyszyła temu wydarzeniu wraz z naszym Partnerem dr. Beatą Dethloff, która była sponsorem gali.

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.